Forum *KLAN HoC>>> Strona Główna


*KLAN HoC>>>
Klan HoC >>> Quake III Arena
Odpowiedz do tematu
klimatyzatory i klimatyzacja
jacko
Amator


Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Proponujemy Państwu szeroka gamę urządzeń [link widoczny dla zalogowanych] przyjaznych użytkownikowi [link widoczny dla zalogowanych] wykorzystujących najnowsze technologie [link widoczny dla zalogowanych]. Urządzenia [link widoczny dla zalogowanych] do nabycia bezpośrednio w naszej firmie. Zapewniamy usługi w zakresie montażu oraz późniejszego serwisu klimatyzacji gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego [link widoczny dla zalogowanych].
Wystawe o ktorej pisze znam tylko z informacji prasowych . Otwarta jest w godz przedpoludniowych i nastawiona jest glownie na odwiedziny grop szkolnych w ramach lekcji. Dla pracujacych pozostaje sobota i niedziela . Trwa do konca lutego i na pewno znajde czas zeby ja zwiedzic . Na pewno podziele sie wrazeniami na forum blogu.
Taka wystawa jest mozliwa w kraju ktorego historia jest obciazona zbrodniami II wojny poniewaz istnieje wola rzetelnego rozliczenia sie z przeszloscia .
Tematu rozliczen z przeszloscia w niemczech nie bede probowal nawet tykac na forum tego blogu.
Przekonanie o tym ze jest to przeszlosc mroczna i tragiczna jest wsrod niemcow ugruntowane. Ze z ta przeszloscia trzeba zyc i o niczym nie zapomniec wpojone w swiadomosc ma kazdy . Kazde z napisanych powyzej slow moze rozpalic niekonczaca sie debate.
Na pytanie dla czego Niemcy sa bezpiecznym krajem mozesz odpowiedziec sobie sam probujac rzetelnie wniknac jaki jest stosunek Polski i polakow np. do uchodzcow.
Nasza firma oferuje szeroką gamę urządzeń [link widoczny dla zalogowanych], kurtyn powietrznych, osuszaczy i nagrzewnic powietrza. Dokładnych informacji w zakresie parametrów technicznych [link widoczny dla zalogowanych] lub przeznaczenia poszczególnych urządzeń [link widoczny dla zalogowanych]udzieli Państwu pracownik naszej firmy . Zapraszamy do kontaktu z nami. W trosce o zagwarantowanie prawidłowego [link widoczny dla zalogowanych] funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych, pragniemy zaproponować Państwu usługi w zakresie konserwacji [link widoczny dla zalogowanych], oraz stałego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
Sprężarki chłodnicze i klimatyzacyjne służą do sprężania czynnika chłodniczego w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacji, służących do chłodzenia powietrza, wody lub odprowadzanie ciepła z otaczającego [link widoczny dla zalogowanych] powietrza czy wody chłodzącej. W tego typu instalacjach najczęściej stosowane czynniki chłodnicze to amoniak lub HCFC. Agregat skraplający TM to zbudowane z podzespołów Danfoss urządzenie chłodnicze, które zapewnia szybką, łatwą instalację oraz wysoką efektywność energetyczną urządzeń [link widoczny dla zalogowanych]. Zwartą nowoczesna konstrukcja, solidna, stalowa, estetyczna obudowa – zapewniają cichą pracę, bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na czynniki atmosferyczne.
Podczas cyklu chłodniczego czynnik roboczy jest zasysany przez sprężarkę, a następnie w procesie politropowym sprężany – jego ciśnienie oraz temperatura rosną, a objętość właściwa się zmniejsza. Sprężarki tego typu zwiększają ciśnienie czynnika roboczego od 2-5 bar do ponad 25 bar.
Wszystkie agregaty klimatyzacji mają kompletną instalację elektryczną i przechodzą testy fabryczne. Urządzenia te cechuje wyjątkowa łatwość instalacji: wystarczy zamontować agregat, podłączyć sterownik, połączyć z obiegiem parownika [link widoczny dla zalogowanych] dwoma przyłączami lutowanymi, napełnić układ czynnikiem chłodniczym, włączyć zasilanie i skontrolować poprawność rozruchu oraz wydajność chłodzenia.
Stosunek ciśnienia czynnika opuszczającego sprężarkę do ciśnienia parowania powinien wynosić około 10, ponieważ w innym przypadku wzrost temperatury czynnika roboczego podczas sprężania mógłby być zbyt duży. Gorący gaz po opuszczeniu sprężarki trafia na skraplacz gdzie oddaje ciepło.
Proponujemy, aby przeglądy [link widoczny dla zalogowanych] wykonywać dwa razy w roku, a w przypadku niekorzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora co trzy miesiące, co pozwoli utrzymać urządzenia [link widoczny dla zalogowanych] w dobrym stanie technicznym. Regularne przeglądy klimatyzatorów zapewnią maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizują ryzyko wystąpienia [link widoczny dla zalogowanych].

Zajmujemy się również serwisowaniem urządzeń grzewczych, [link widoczny dla zalogowanych], oraz chłodniczych. Usługi świadczone przez naszą firmę obejmują również obszary z zakresu elektryki, energetyki i [link widoczny dla zalogowanych]. Wykonujemy także pomiary instalacji elektrycznych.

Zgłoszenia serwisowe
Zgłoszeń serwisowych [link widoczny dla zalogowanych] można dokonywać drogą telefoniczną pod numery podane w zakładce kontakt lub poprzez wysłanie na nasz adres e-mail wypełniony druk zgłoszenia[link widoczny dla zalogowanych] udostępniony poniżej. Specjalnie dla Państwa udostępniliśmy również formularz [link widoczny dla zalogowanych]gotowy do wypełnienia na naszej stronie, który udostępniamy poniżej. Wysłane w ten sposób zgłoszenie trafi bezpośrednio na naszą skrzynkę poczty elektronicznej.


[link widoczny dla zalogowanych] - najpopularniejsza i najtańsza. Zubożałe powietrze wywiewane jest za pomocą [link widoczny dla zalogowanych] wykorzystując zjawisko podciśnienia. Świeże powietrze [link widoczny dla zalogowanych] dostaje się do pomieszczeń za pomocą nieszczelności w oknach, drzwiach i przegrodach budowlanych. Niestety nowoczesne technologie [link widoczny dla zalogowanych] zapewniają niezwykle szczelne budynki, przez co naturalna możliwość nawiewu świeżego powietrza jest niezwykle ograniczona, prawie niemożliwa. Wręcz przeciwnie, następuje odwrócenie ciągu w przewodach wentylacyjnych i powietrze zamiast wywiewać jest zasysane do pomieszczeń. Wtedy też dodatkowo stosuje się nawiewniki powietrza lub nasady kominowe. Na sprawność wentylacji naturalnej wpływają też warunki pogodowe, różnica temperatur, kształt dachu, wysokość komina itp.
Potrzebujesz [link widoczny dla zalogowanych] kasetonowego, ale masz mało miejsca na jego instalację klimatyzacje? Rozwiązaniem jest nowy [link widoczny dla zalogowanych] 1-kierunkowy typu Slim firmy Samsung. Wyjątkowo smukły design ułatwia instalację, zapewniając jednocześnie doskonałą dystrybucję powietrza i cichą pracę.
Wentylacja mechaniczna - (w tym mechaniczna nawiewiewno-wywiewna i mechaniczna wywiewna). Obieg i wymiana powierza wymuszony jest przez [link widoczny dla zalogowanych] lub centrale wentylacyjne. W pełnej [link widoczny dla zalogowanych] mozna precyzyjnie określić ilość wymian powietrza na godzinę w danym pomieszczeniu. Wentylacja mechaniczna wywiewna ma nwyiew wymuszony dzięki układowi wentylatorów. Nawiew jest naturalny.
Cztery kierunki nawiewu powietrza w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami stanowią idealne rozwiązanie dla lokalizacji z małą przestrzenią nad sufitem. Możliwość [link widoczny dla zalogowanych] w modułach 600x600 pozwala na wykorzystanie tego typu klimatyzatorów w większości systemów sufitów podwieszanych.


[link widoczny dla zalogowanych]
Oferowane przez Nas [link widoczny dla zalogowanych] stosowane są opcjonalnie przy budowie oczyszczalni M-BOŚ, jako przepompownie ścieków lub wody oczyszczonej.
Mogą być również stosowane i montowane bez oczyszczalni, jako zbiorniki pozwalające zgromadzić zapas oczyszczonej wody, którą można wykorzystać do podlewania, mycia samochodów itp.
Przepompownie i [link widoczny dla zalogowanych] można również montować do innego typu oczyszczalni, które Państwo posiadacie. Mogę służyć one do przepompowywania ścieków do istniejących szamb. Przepompownie i [link widoczny dla zalogowanych] mają wiele zastosowań.
Nasza Firma poza w/w przepompowniami wykonuje również przepompownie na zamówienie pod konkretną specyfikację.
to oczyszczalnia przeznaczona [link widoczny dla zalogowanych] dla maksymalnie pięciu użytkowników. Jej działanie oparte jest na zasadzie osadu czynnego, dzięki któremu zanieczyszczenia organiczne zostają przetworzone na wodę, dwutlenek węgla, związki mineralne oraz biomasę osadu czynnego.

Zaletą oczyszczalni jest łatwy i szybki montaż, brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów oraz bardzo niskie koszty eksploatacji.

Ze względu na niewielką powierzchnię potrzebną do instalacji, oczyszczalnie [link widoczny dla zalogowanych] bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dysponowania małą powierzchnią terenu.
Dzięki stosowaniu metody produkcyjnej ROTOMOULDING, oczyszczalnie są szczelne, trwałe oraz odporne na korozję i substancje agresywne, zawarte w ściekach!
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
JAKOŚĆ
Wysoka skuteczność oczyszczania ścieków [link widoczny dla zalogowanych]
Materiał konstrukcyjny (polietylen) odporny na zniszczenia oraz korozję
Filtr doczyszczający zainstalowany na wylocie osadnika
WYGODA
Łatwy i szybki montaż
Możliwość ciągłej kontroli pracy oczyszczalni [link widoczny dla zalogowanych]
Brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów, dzięki podziałowi osadnika zapewniającego lepszą jakość oczyszczania
Proste i małe wymiary urządzeń
Możliwość stosowania [link widoczny dla zalogowanych] na niewielkich terenach
Możliwość stosowania przy wysokim poziomie wód gruntowych, a także przy występowaniu gruntu trudno przepuszczalnego
Zachęcamy do kontaktu [link widoczny dla zalogowanych] i wysyłania zapytań ofertowych.
Po uzyskaniu od Państwa informacji o danym urządzeniu, przygotujemy indywidualną ofertę.
Zgadzam się, pan premier powinien zaczekać z ogłoszeniem nominacji szefa wywiadu wojskowego na opinię prezydenta. Pan prezydent ma jednak dziwną skłonność do przetrzymywania spraw u siebie (vide legendarne nominacje sędziowskie i profesorskie, a raczej ich brak).
Mieszkam i pracuję poza granicami Polski, zatem nie finansuję kancelarii prezydenta przez podatki. Osoby płacące podatki w Polsce mają prawo wymagać by prezydent wreszcie wziął się do roboty. Swego czasu przez internet przewinęła się akcja ?przeproś prezydenta?, czas na nową ?panie prezydencie do roboty!?

[link widoczny dla zalogowanych] umożliwiają pełną kontrolę temperatury. Stworzenie [link widoczny dla zalogowanych] komfortowych warunków dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dla jak najlepszego samopoczucia. [link widoczny dla zalogowanych] daje nie tylko poczucie komfortu, ale również zwiększenie wydajności, uczucie świeżości i aktywności nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz.

GRZANIE
[link widoczny dla zalogowanych] to nie tylko możliwość chłodzenia latem. Mogą być one wyposażone w pompę ciepła , rozwiązanie to umożliwia grzanie w okresach przejściowych, czy też użycie [link widoczny dla zalogowanych] jako jedyne źródło ciepła zimą. Jest to przyjazna alternatywa dla środowiska w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ pobiera ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia. Pompy ciepła są do pięciu razy bardziej energooszczędne niż tradycyjne systemy grzewcze.
W klarowny sposob opisala Pani konflikt miedzy prezydentem a premierem. Podzielam obawy ze uplyw czasu tylko go zaostrzy. Niedoceniana przez ekipe Kaczynskiego sila rzadu Tuska jest to ze nikt na dobra sprawe za nim nie stoi. Broni sie wysokim poparciem spolecznym , a to nie jest wieczne. I proboja to zaufanie intuicyjnie podwazyc.W tle poprzednich rzadow zawsze ktos stal . Raz prezydent W. innym razem K. , raz przewodniczacy K. innym razem ojciec R. itd.
Trzeba zachowac duzo zdrowego rozsadku i uwagi zeby oddzielic ziarne od plew posrod masy informacj naplywajacych ze wszystkich stron . Cecha wspolna tych inf. jest przewaznie brak rzetelnosci . Pani wpisy sa w tym bardzo pomocne. Rezerwuje sobie jednak prawo , gdy uznam to za stowne do uzycia cierpkich slow w zamieszczonych komentarzach do Pani wpisow.
Poraz pierwszy na forum blogu znalazly sie slowa w ktorych przyznano sie do tego ze od komentujacych blog z zagranicy mozna sie czegos nauczyc. Chodzi o kom. piszacego z Berlina . Przede wszystkim jest to jego zasluga , poniewaz pisze w sposob zrozumialy dla wszystkich . Opisywane problemy sa podobne w Polsce i w niemczech. Uwaznie sluchajac mozna sie wspolnie wiele nauczyc , tym bardziej ze podrozujacy coraz liczniej po europie polacy wczesniej czy pozniej w objecia jakiegos medyka wpadna. I nie zawsze bedzie to polak.
Gdy wprowadzono w Polsce kasy chorych wsrod krewnych i znajomych obserwowalem panike i zagubienie . Kazdy wiedzial swoje i to lepiej od innych . Po ok. 2 latach obserwowalem juz ze system dzialal i byl coraz lepiej rozumiany . To co probowalem wyjasniac na poczatku teraz okazywalo sie b.zrozumiale. Probowalem przekazac wlasne doswiadczenia poniewaz sam jestem ubezp. w kasie chorych .
Z wielu stron slychac WRACAJCIE , ale gotowosc na przyjecie przez rodakow doswiadczenia wracajacych, nabytego w czasie pobytu w innych krajach , odnosze wrazenie jest mizerna.
WENTYLACJA
Z [link widoczny dla zalogowanych] może być zintegrowana wentylacja która wyrzuca zużyte powietrze a wprowadza czyste powietrze z zewnątrz.

OCZYSZCZANIE
[link widoczny dla zalogowanych] wyposażone są w różnego rodzaju filtry (standardowe siatkowe, węglowe, plazmatyczne), które w zależności o rodzaju klimatyzatora mogą oczyszczać powietrze z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zabijać wirusy i grzyby.
Przede wszystkim należy pamiętać o unikaniu szoku termicznego. Kiedy w upalne dni temperatura na zewnątrz pomieszczenia sięga 30 stopni Celsjusza temperaturę wewnątrz pomieszczenia należy ustawić o 5 do 7 stopni niższą (nie więcej). Jeśli ustawiona temperatura wewnątrz będzie niższa np. 20 stopni Celsjusza po [link widoczny dla zalogowanych] opuszczeniu pokoju i wyjściu na zewnątrz nasz organizm będzie nagle narażony na temperaturę aż o 10 stopni C wyższą. Przeżyjemy mały szok termiczny, który może być przyczyną kataru, czy zapalenia gardła. Oczywiście, nasza wrażliwość na różnice temperatur jest cechą bardzo indywidualną.

Nie ustawiać nawiewu z jednostki wewnętrznej klimatyzatora bezpośrednio na siebie i nie tworzyć sytuacji przebywania w „zimnym przeciągu”.

I ostatnia prosta zasada zdrowego korzystania z klimatyzacji. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześnie przed opuszczeniem klimatyzowanego pomieszczenia, w którym przebywamy dłuższy czas, zwiększyć temperaturę w pokoju, bądź też wyłączyć [link widoczny dla zalogowanych] . Powolny wzrost temperatury w pomieszczeniu zmniejszy różnicę temperatur i pozwoli uniknąć szoku termicznego.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
jacko
Amator


Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Pamiętając o tych trzech prostych zasadach oraz o rozsądnym korzystaniu z [link widoczny dla zalogowanych], możemy cieszyć się komfortem termicznym w upalne dni bez narażania własnego zdrowia.
OSUSZANIE
Podczas chłodzenia [link widoczny dla zalogowanych] osusza powietrze, ma to wpływ zarówno na podwyższenie poczucia komfortu jak i ograniczenie wzrostu zanieczyszczeń, pleśni i grzybów (właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni). Optymalna wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń.

Nasza firma oferuję pełną gamę urządzeń [link widoczny dla zalogowanych] w segmencie mieszkaniowym.
Charakteryzują się one [link widoczny dla zalogowanych] nowoczesną linią , jednocześnie tak zaprojektowaną aby pasowały do każdego rodzaju wnętrza. Produkty te posiadają zaawansowane systemy filtracji przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej i cichej pracy.
Nasze [link widoczny dla zalogowanych] zapewniają odpowiedni klimat w mieszkaniu i to nie tylko w oparciu o możliwość kontrolowania parametrów powietrza. Jego wysoka jakość zapewniona jest poprzez wiele stopni filtracji, wstępne uzdatnianie, usuwanie drobnych cząstek, wirusów, bakterii, alergenów lub też całkowite oczyszczanie. Korzyści finansowe zapewnia filtracja elektrostatyczna: brak wydatków na części zamienne.

W segmencie możemy wyróżnić następujące typy [link widoczny dla zalogowanych] :

SPLIT – ścienne , kompaktowe , płaskie eleganckie przeznaczone do lokalizacji mieszkaniowych lub mniejszych lokalizacji komercyjnych.
Proponujemy Państwu urządzenia klimatyzacyjne renomowanych firm w dogodnych cenach.

W swojej ofercie posiadamy [link widoczny dla zalogowanych] firm Toshiba, Carrier, Mitsubishi, Fuji Electic.

Klimatyzacja, proponuje Państwu profesjonalny dobór [link widoczny dla zalogowanych] , montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zatrudniane przez nas ekipy [link widoczny dla zalogowanych] posiadają długoletnią praktykę w montażu i serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych. Nasze ekipy monterskie uczulone są na pozostawianie po sobie czystości.

[link widoczny dla zalogowanych] oferowanych firm posiadają wszystkie wymagane certyfikaty: energetyczne, ekologiczne, elektryczne oraz bezpieczeństwa.

Pompa ciepła powietrze-woda, jest źródłem ciepła nie tylko dla całego domu.
Nie tylko możemy ją włączyć w system centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe lub tradycyjne podokienne) to również system dostarczający nam ciepłej wody użytkowej do kuchni i łazienki. To również możliwość podłączenia [link widoczny dla zalogowanych], wentylacji lub rekuperacji w naszym domu.
Pompa ciepła powietrze-woda jest systemem bardzo prostym w montażu, nie wymagającym żadnych dodatkowych nakładów inwestycyjnych.
Inwestycja w ten [link widoczny dla zalogowanych] nie wymaga stałej obsługi, dodatkowego miejsca na przechowywanie zapasów paliwa stałego, podłączeń gazowych lub inwestycji w montaż zbiorników na paliwo gazowe czy płynne.
Unikamy okresowych przeglądów [link widoczny dla zalogowanych], grzewczej, kominowej, kłopotów z ubezpieczeniem posesji.
Wszystkich zmian dotyczących oczekiwanej temperatury dokonujemy za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Instalując system powietrze-woda dbamy również o środowisko (brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, brak odpadów stałych powstających w trakcie spalania paliw stałych),
To również komfort, niezależność i wymierne korzyści ekonomiczne.


Zgodnie z europejską normą PN-EN 858, [link widoczny dla zalogowanych] substancji ropopochodnych przeznaczone są do oddzielania cieczy lekkich z wody. Urządzenia [link widoczny dla zalogowanych] te stosowane są w [link widoczny dla zalogowanych], roztopowych i technologicznych przed prowadzeniem do kanalizacji lub innego odbiornika. Natomiast zgodnie z europejską normą PN-EN 1825 [link widoczny dla zalogowanych] stosowane są do podczyszczania ścieków technologicznych w gastronomii.

[link widoczny dla zalogowanych] dobiera się na przepływ nominalny i/lub maksymalny (10-krotnie większy). Przy przepływie ma zakładaną sprawność. Dopuszczany przepływ maksymalny jest bezpiecznym natężeniem przepływu dla separatora i zanieczyszczeń w nim zgromadzonych.

Natomiast [link widoczny dla zalogowanych] dobiera się tylko na przepływ nominalny. W przypadku możliwości przekroczenia przepływu nominalnego w separatorze koalescencyjnym należy zabezpieczyć go stosując przelew zewnętrzny lub dobierać go na przepływ maksymalny (najlepsze rozwiązanie dla środowiska, ponieważ oczyści całą strugę przepływających ścieków).

Najczęstsze zastosowanie [link widoczny dla zalogowanych] ropopochodnych (lamelowych i koalescencyjnych) Separator posadawiany na gruntach nośnych nie wymaga przygotowania specjalnego fundamentu, a dno wykopu przygotowuje się wykonując podbudowę (beton B-10 grubości 10 cm albo dobrze zagęszczona warstwa żwiru lub innego gruboziarnistego gruntu niespoistego grubości ok. 20 cm). W przypadku występowania w poziomie posadowienia [link widoczny dla zalogowanych] sposób posadowienia wymaga odrębnego opracowania projektowego.

Na odpowiednio przygotowanym podłożu, [link widoczny dla zalogowanych] rzędnych, należy ustawić urządzenie, podłączyć rury, zamontować niezbędne kręgi nadbudowy i pokrywę, a następnie zasypać wykop starannie zagęszczając. W przypadku występowania wód gruntowych nieagresywnych, elementy betonowe nie wymagają stosowania zewnętrznej[link widoczny dla zalogowanych] przeciwwilgociowej. W przypadku posadowienia Separatora w gruntach nienośnych lub nawodnionych wymagane jest sprawdzenie warunków stateczności.

Jest młodą dynamicznie rozwijającą się firmą w [link widoczny dla zalogowanych]. Największym atutem firmy są [link widoczny dla zalogowanych] świadczone na najwyższym poziomie, mamy dużo sukcesów i jeszcze większe aspiracje. Przekonali się o tym Ci, którzy nam zaufali. Różnorodność Klientów to również różnorodność zleconych zadań. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Dzięki młodemu i kreatywnemu zespołowi, jesteśmy w stanie sprostać każdemu [link widoczny dla zalogowanych], jakie stawiają przed nami Klienci. Ciągle się rozwijamy, żeby zapewnić Państwu minimum kosztów i maksimum zadowolenia z naszych usług.
Dlaczego warto mieć [link widoczny dla zalogowanych] ?
Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne zapewniają nie tylko schładzanie czy podgrzewanie powietrza, ale również dzięki specjalnym filtrom oczyszczają je z nieprzyjemnych zapachów, kurzu domowego, roztoczy, zarodników pleśni, dymu papierosowego. Przez co nasze otoczenie staje się bardziej przyjazne, szczególnie dla ludzi cierpiących na Alergię. Aby klimatyzacja spełniała swoja rolę należy dbać o jej odpowiednie utrzymanie poprzez regularne czyszczenie i odgrzybianie.
Serwis [link widoczny dla zalogowanych] obejmuje:

czyszczenie filtrów
czyszczenie gruntowne parownika, skraplacza
pomiar i regulacje ciśnienia freonu i ewentualne uzupełnienie
sprawdzenie szczelności połączeń freonowych
pomiar sprawności elektrycznej [link widoczny dla zalogowanych]
pomiar wydajności chłodniczej
test pracy urządzenia z zakresu temperatury i ciśnienia
sprawdzenie zabezpieczeń
sprawdzanie drożności odpływu skroplin
Firma w trosce o prawidłowe funkcjonowanie urządzeń oferuję:
naprawy
[link widoczny dla zalogowanych]
W przypadku podpisania umowy serwisowej zagwarantujemy:

regularną opiekę poprzez regularne przeglądy
szybki serwis w razie powstania awarii
krótki [link widoczny dla zalogowanych]
telefoniczne udzielanie porad, wskazówek oraz dyspozycyjność - 24h
zmniejszenie kosztów napraw i konserwacji

Oferując systemy [link widoczny dla zalogowanych]czołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru . W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje [link widoczny dla zalogowanych] optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone [link widoczny dla zalogowanych] na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom [link widoczny dla zalogowanych] oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Firma jest firmą handlowo-usługową, działającą w branży [link widoczny dla zalogowanych] klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność od marca 2003 roku, jednakże nasze korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych kiedy to zdobywaliśmy doświadczenie jako kadra zarządzająca w innych firmach.
Cele jakie sobie postawiliśmy na początku [link widoczny dla zalogowanych] naszej drogi, to profesjonalne świadczenie usług w zakresie klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa z zachowaniem elastyczności w stosunku do klienta. Stała współpraca z wieloma biurami architektonicznymi, [link widoczny dla zalogowanych] firmami budowlanymi oraz podwykonawcami jak również stale powiększająca się grupa naszych klientów indywidualnych pozwala nam stwierdzić iż osiągnęliśmy ten cel.
Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących firm światowych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom tylko najlepsze i sprawdzone produkty z [link widoczny dla zalogowanych] i chłodniczej. Jednocześnie stale podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii naszych klientów i odbiorców.
Ogólny zakres naszych usług:
szeroka oferta w zakresie nowoczesnych [link widoczny dla zalogowanych] (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
modernizacje istniejących [link widoczny dla zalogowanych] i wentylacyjnych
udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy
szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych

Obok tradycyjnych metod odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] proponujemy Państwu nową, profesjonalną metodę czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji za pomocą ultradźwięków. Nowoczesne urządzenie ultradźwiękowe Refresh-o-mat wytwarza ultradźwięki o dużej częstotliwości (1.7 MHz) i rozpyla substancję czynną o średnicy 5 mikronów. Tak rozpylona substancja wypełnia [link widoczny dla zalogowanych]oraz przedostaje się do kanałów powietrznych, [link widoczny dla zalogowanych] i omywa cały parownik klimatyzacji. Urządzenie i zastosowany środek do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji, pozwala na dogłębne i skuteczne oczyszczenie kanałów powietrznych oraz [link widoczny dla zalogowanych] min. z grzybów, pleśni, bakterii i wirusów wydzielających nieprzyjemne [link widoczny dla zalogowanych] oraz powodujące stany chorobowe i alergie. Do odkażania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] stosowany jest środek Refresh, natomiast do odświeżania wnętrz pojazdów środek Car Refresh. Środek ten usuwa i eliminuje nieprzyjemne zapachy powstałe w wyniku palenia tytoniu, emisji plastiku, przewożenia zwierząt, żywności itp. Środek roztacza przyjemną woń i na długo odświeża wnętrze pojazdu!
Cały [link widoczny dla zalogowanych] przebiega w trzech etapach i trawa około 2,5 godziny
W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na odgrzybianie układu A/C stało się ozonowanie. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnego składnika środowiska którym jest ozon.
Czym jest ozon?
Ozon jest nietrwałym związkiem 3 [link widoczny dla zalogowanych] atomowego tlenu. Charakterystyczny zapach powietrza po burzy to właśnie ozon. Ozon jest bardzo nietrwałą cząsteczką i dąży do utlenienia wiec pozbycia się jednego z atomów tlenu, poprzez połączenie się z innym atomem i utlenienie go.
Właśnie to zjawisko utleniania ma tak mocne właściwości dezynfekcyjne [link widoczny dla zalogowanych] Ozon utlenia wszelkie grzyby, pleśń, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy. Jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji.
Dzięki ozonowi jednocześnie dezynfekowany jest układ A/C oraz odświeżane wnętrze pojazdu. Urządzenie CLMA produkcji włoskiej firmy IAM zapewnia doskonale dopasowaną ilość wytwarzanego ozonu, tak aby nie uszkodzić tapicerki ani innych elementów pojazdu.
Taki sposób odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] jest „zdrowy” gdyż wykorzystujemy wówczas siły natury.
Przyznaję, że jako wyborca PO, Panią Fotygę mógłbym oglądać i słuchać 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. To moja Idolka!!!Jeszcze nie zdarzyło się żeby pani minister nie miała racji, których bym w pełni nie akceptował. Oczywiście, jeśli ktoś wyrasta aż tak ponad przeciętność jak pani minister, to przy powszechnym panoszeniu się rutyny, rzadko kiedy ma szansę być zrozumiany a jego słowa akceptowane. Jeśli przedstawiciele obecnego rządu, „grają „ostro z Ameryką o tarczę, jest to tylko tanią propagandą dla naszego społeczeństwa Jak można grać ostro,blefować,kiedy wszystkie nasze atuty, a raczej ich brak, są Amerykanom znane. Jaki mamy argument, kiedy Ameryce znudzi się ta przepychanka z karzełkiem- partnerkiem , i powie albo-albo. Tarcza od lat mocno nagłośniona, więc ostateczne nie dogadanie się z Ameryką to tylko nasz „obciach”.
Obserwując, tę propagandę „ostrych” targów, aż się prosi, żeby coś sensownego dorzucić, żeby choć trochę mieć szansę na zachowanie twarzy. Jeśli zapomnimy na chwilę o wylansowanym wizerunku pani Fotygi, to jej vist z przestarzałością Patriotów jest jedynym sensownym pociągnięciem. Jeśli mamy utrzymać złudę ,gdzie się jeszcze w to wierzy, że gramy ostro, a Patrioty to faktyczny przeżytek, to co nam pozostaje?
Jak ostro to ostro- żądajmy czegoś bardziej współczesnego. Patrioty – to Rosjanie mogą zniwelować w dziesięć minut, wysyłając odpowiednio przygotowane atrapy.
Jest to ta sama epoka co F-16.
„Przepychankami ” pomiędzy naszymi ośrodkami władzy też bym się nie przejmował, gdyż ich siłą motoryczną jest to, że wszyscy są siebie warci, w przeciwnym wypadku , któraś ze stron „zapanowałaby ” nad sytuacją . Ja te ich „waśnie” kwituję na bezczelnego, staropolskim- kto się lubi, ten się czubi. Nie wdając się w zbędne detale, przypomnę , że obecny układ polityczny obaj panowie -prezydent i premier ustalili w miłej atmosferze, przy lampce winka, jak podawały media. To dwaj przyjaciele od zawsze. Niech się „dziadkowie” za swoje niewątpliwe zasługi ,jeszcze trochę pobawią w politykę. W mediach , pojawia się coraz więcej młodych, bardzo sensownych osób, w różnych dziedzinach. Wyłania się NOWE, ZUPEŁNIE INNE, SENSOWNE, i to jest najważniejsze. Następne NOWE , będzie miało jeszcze krótszy cykl inkubacyjny, i te pokolenia zadecydują o wszystkim!
Z powodzeniem realizujemy wszystkie zagadnienia z wentylacji [link widoczny dla zalogowanych]. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w [link widoczny dla zalogowanych] komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także [link widoczny dla zalogowanych]precyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci kanałów nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego,[link widoczny dla zalogowanych].
Nasza następna oferta dla Państwa to [link widoczny dla zalogowanych]. Firma zajmuje się instalacją oraz serwisem klimatyzacji samochodowych do wszystkich marek samochodów osobowych i dostawczych. Klimatyzacja samochodowa ma bardzo duze znaczenie zarówno dla podrózujących samochodem jak i przewozonych produktów czy towarów.

Sprowadzamy na życzenie klienta wybrane urządzenia wszystkich dostępnych[link widoczny dla zalogowanych]. Fachowość oraz doświadczenie pozwalają nam na obsługę Państwa według najlepszych, europejskich standardów. Nasza kadra posiada niezbędne kwalifikacje oraz wiedzę potrzebną do spełnienia Państwa oczekiwań. Posiadamy również cały potrzebny sprzęt do obsługi flot samochodowych.

Aby [link widoczny dla zalogowanych]funkcjonowała poprawnie potrzebne są coroczne przeglądy instalacji. W ramach przeglądów klimatyzacji wykonujemy następujące usługi:

- Odkażanie [link widoczny dla zalogowanych]
- Wymianę filtra przeciwpyłowego
- Oczyszczanie skraplacza
- Kontrolę podzespołów
- Sprawdzanie parametrów pracy urządzenia
- Sprawdzenie ciśnienia w układzie
- [link widoczny dla zalogowanych]

(UWAGA ! PROMOCYJNY PRZEGLĄD [link widoczny dla zalogowanych] W CENIE 170 PLN BRUTTO NIE UWZGLĘDNIA WYMIANY FILTRA PRZECIWPYŁOWEGO)
Ujawnienie wspomnianych stenogramów – obojętnie przez którą stronę tego żenującego i szkodzącego Polsce (nie tylko jej wizerunkowi !) konfliktu – świadczy dobitnie o degrengoladzie, braku absolutnej klasy, normalnym „buractwie” i kmiotkowości (a tak PO „dworowała” cały czas z „gumofilców” z Samoobrony – dziś Pan Premier i jego ekipa pokazują podobne maniery, mentalność i pojmowanie „dobra wspólnego”) całej klasy politycznej kraju nad Wisłą i Odrą. O „dywizji” Pana Prezydenta, obsiadłej Duży Pałac wspominał nie będę przez litość i odrobinę pozostałego we mnie jeszcze szacunku (dla urzędu i Polski, nie dla tego kto dziś zasiada w tym Pałacu).
To jest po prostu dno; mentalne, polityczne, intelektualne, „klasowe” – wszelakie. Czyż Polska nie ma już siły aby wyłonić z „siebie” lepszej elity , zwłaszcza tej politycznej ? Czy amatorszczyzna musi być egzemplifikacją aktualnej polskiej society życia publicznego ? I najgorszym w tym jest to, że nie widać promyka nadziei na „lepsze” czasy w tej materii….
Pani Janino – należy pisać, obśmiewać, wyszydzać i kompromitowac te pożal się Boze elity, ktore dochodząc do władzy zostają po prostu „bez spodnii”. O pustce w głowach możemy się domyślać już wcześniej, słuchając tych Panów i Pań w polskim parlamencie, a także obserwując ich jakość pracy nad tworzonym prawem.

 szeroka oferta w zakresie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
 kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i [link widoczny dla zalogowanych], wentylacyjnych i chłodniczych.
 kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 modernizacje istniejących systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane [link widoczny dla zalogowanych]
 szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
 prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego [link widoczny dla zalogowanych]
 serwis i [link widoczny dla zalogowanych]
Podejmiemy się każdego zlecenia.
Z powodzeniem realizujemy wszystkie [link widoczny dla zalogowanych]. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w wentylowanych pomieszczeniach komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także klimatyzacja precyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci [link widoczny dla zalogowanych] nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego, [url=http://klimatyzacja.phorum.pl ]kulturalnego montażu klimatyzacji[/url].eśli Prezydent nie odpowiedział w terminie 30 dni na pierwszy wniosek Premiera datowany w grudniu 2007 roku ,to uznałbym na miejscu Tuska ,że należy Go zdyscyplinować .Wystąpiły bowiem przesłanki zwykłej obstrukcji , żałosnego korzystania z swoich prerogatyw .
W tej konkretnej sytacji brawo premier Tusk !
( nie wypowiadam sie o kwalifikacjach kandydatów bo nie mam żadnej wiedzy na ten temat, a nawet niewiem o jakie osoby chodzi )
Prezydent ,jak słyszę w radio, wysyła minister Fotygę w poniedziałek na rozmowy o ochronie zdrowia . Ta pani w tamtym miejscu nadaje tylko się do wypełnienia roli czerwonej płachty !!!.
Kancelaria dolewa oliwy do ognia, a PREZYDENT Lech Kaczyński potwierdza , jemu też chodzi o Teatrum .
[link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych],


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jacko dnia Wto 7:53, 14 Lut 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
jacko
Amator


Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

na pokładzie samolotu zwierzchnik sił zbrojnych Kaczyński dowódca sił powietrznych Błasik szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Szczygło a samolot leci na nieczynne lotnisko Siewiernyj zabierając generałow ,dowódców,księży posłów na jeden pokład ,czytając stenogramy o godz.8.26 główny pilot mówi ,że wyszła mgła w tych warunkach jakie są nie dadzą rady usiąść mogą spróbować ale najprawdopodobnie nic z tego nie będzie i dalej mówi tak,że proszę już myślęć nad decyzją co będziemy robili ,a na kilka minut przed katastrofą są zapisane słowa nie ma jeszcze decyzji prezydenta co będziemy robili ,a wystarczyło jedno słowo wracamy ,ale przecież ważniejsza była kampania prezydencka niż bezpieczeństwo Dobrze by było jeszcze wiedzieć dla jakiego zakresu częstotliwości jest to zestawienie. Jeśli jest dla AM1,5 to ok. Farby "lubią" zmieniać swoje właściwości pod wpływem klimatyzacji UV a także niebagatelną sprawą jest wysoka temperatura w okresie stagnacji więc tych bym nie preferował jako warswę absorbera. Inną ważną sprawą jest adhezja do podłoża nie wszystkim można pokrywać np. Cu lub Al. Wspomniany we wcześniejszych postach Alficolor-Schwarz 611 jest od lat sprawdzonym środkiem do barwienia aluminium odpornym na warunki atmosferyczne. Ktoś już robił klimatyzator na tym absorber z dobrym skutkiem. Ja bym zastosował jeszcze jeden manewr w kierunku ograniczenia strat ciepła z powierzchni czołowej kolektora tj. wstawić w przestrzeń między szybę a absorber płyty z aerożelu. [link widoczny dla zalogowanych] podniesienie sprawności całego kolektora. Działa to tak: krzemionkowe cząsteczki tworzą materiał porowaty o śr. do 200 nm co odpowiada średniej drodze cząstek powietrza zawartych w porach aerożelu to z kolei wskazuje na bardzo małą przewodność cieplną materiału przy stosunkowo dobrej przeźroczystości.pytałem brata google i niedarady znaleźć jakiegoś sklepu sprzedającego coś takiego, a na stronie producenta żadnej wzmianki o wartości tego płynu. Jedyne co znalazłem to środek do czernienia AL na allegro ale jest chorendalnie drogi ( za małą buteleczkę 35 pln). ALUOXYD to się zwie .Niewiadomo czy to się rozcieńcza i na jaką powierzchnię starczy. Ja mam pomalowany absorber aluminiowy i nie jestem tak do końca zadowolony.Ale jak coś znajdę lepszego to wystarczy że odwrócę listki blachy i potraktuję innym środkiem.
Tak nawiasem to tlenek cynku jest odporny w dużym stopniu na UV ale troszkę mniej jak tlenek tytanu stosowany w powłoce TINOX. Ciekawi mnie dlaczego biała barwa ma takie właściwości pochłaniania.
Zastanawia mnie czy czasem przy budowie następnego panela klimatyzatora nie zastosować blachy ocynkowanej którą będę mógł polutować do rurek miedzianych i poczernić ( oxydować). Nie jestem w stanie obliczyć co się tak naprawdę bardziej opłaca. Wiadomo, że biorąc pod uwagę absorber miedziany, aluminiowy, stalowy pomalowane tą samą farbą to efekt jest znany, ale niema chyba osoby która by miała stal oxydowaną. może mu coś zostało. Oko ludzkie jest naprawdę dobrym instrumentem pomiarowym i może zauważyłeś, że profesjonalne [link widoczny dla zalogowanych] nigdy nie mają barwy białej (przynajmniej te do szerokiego spectrum abs). Są od czarnej przez ciemno niebieski po głęboki fiolet, dlatego też pytałem dla jakiego pasma są te wielkości absorpcji podane? Przy budowie następnego kolektora może pojawią się inne opcje Very Happy. No cóż nie wszystko można w domu wykonać przy podnoszeniu sobie poprzeczki w temacie "sprawniejszy kolektor" Cokolwiek bedzie grzało wodę to istotne jest to by kolektoro grzał wodę pierwszy. W lato wody będzie pod dostatkiem a zimą gdy słonka mało, kolektor podniesie temperaturę wody z 8°C do powiedzmy 20°C i wtedy ta woda trafia do dalszego podgrzewania. Np: za pomocą reakcji jądrowej to nie istotne.
Ja nie miałem elektrozaworów a na elektronice znam się tyle co na chińskich lampkach choinkowych - przynajmniej wiem, która się przepaliła, nie to co kiedyś.
Czy warto wydawać dodatkowe pienądze na elektrozawory kiedy wystarczy dwa razy w roku przestawić dwa zawory. OK ja też uważam, że lenistwo buduje postęp. Ale zawsze uważałem, że im mniej elementów klimatyzacji tym mniej awarii. Łyżka do zupy jest lepsza niż widelec.Na to pytanie to można odpowiedzieć po specjalistycznych badaniach. Ale z grubsza biorąc aluminum ma przewodność cieplną 237W(m*K) [link widoczny dla zalogowanych] np. węglowa to rząd 50-53W(m*K). Stąd wniosek,że stal będzie potrzebowała więcej czasu by przetransferować tą samą ilość energii cieplnej niż aluminium. Prosty przykład: do odprowadzania ciepła z urządzeń stosuje się radiatory to każdy wie a są one wykonane z aluminium, miedzi, mosiądzu czyli materiałów mających dobrą przewodność cieplną. Inna sprawą to warstwa absorbera klimatyzatora to od niej zależy ile energii zostanie ostatecznie do odebrania a ile odbitej oraz wypromieniowanej ale to już inna bajka.
Bo chińskie patyczki to już nanotechnologia.
Co do ciepłej wody z podkowy w lecie... Żeberka w kapuście, fasolka po bretońsku, leczo, czy przetwory na zimę najlepiej moim zdaniem robi się na takiej kuchni . Problem u mnie jest taki, że budynek (blisko 100-letni) jest dość wysoki, do tego wielka, zimna klatka schodowa. Nie mierzyłem dokładnie, ale pewnie od dachu do parteru będzie pewnie ponad 15m (solary chcę dać na dach - będzie wtedy możliwość wykorzystania max nasłonecznienia). Instalacja ciepłej wody to tylko parter. Chciał bym uniknąć prowadzenia połączenia kolektory-zasobnik na tak dużą odległość. Z tąd pomysł, by zasobnik był na poddaszu lub I piętrze. Jako, że jest to dość wysoko - do transportu cwu na dół [link widoczny dla zalogowanych] (jakieś 0,5-1 atm). W beczce poza wężownicą do solarów planuję dać drugą, którą wepnę poprzez elektrozawór do instalacji co. Coś mi się wydaje, że pewnie jednak będę musiał rozglądnąć się za jakimś zbiornikiem ciśnieniowym - zbyt dużo kombinowania i niepewność efektu końcowego jak na taką skalę projektu. przy zbiorniku 250 L i temperaturach wyjściowych góra-40*,dół-30* , na godzinę 18-sta udało sie uzyskać góra-68* , dół-58*.
najwyższa temperatura jaką udało sie uzyskać na wyjściu z kolektora to 74*.
średnio do południa na wyjściu z kolektora 50-60* , w godzinach popołudniowych raczej stała 70*.

zobaczymy co będzie jutro czy uda sie przekroczyć 70* na zbiorniku, ale może być trudno. tak wygląda na to ze zbiornik nie jest w stanie tego ciepla odebrać. praktycznie od godzinny 16-tej temperatura sie już nie podnosiła, a o 18-tej obróciłem kolektor do pozycji wyjściowej ( choć wczoraj pracował do 19-tej i to z dobra wydajnością ) ale poco ganiać pompkę na darmo.
można by pewnie przydławić pompę żeby uzyskać wyższe temperatury na wyjściu z kolektora ale 74* stopnie to chyba wystarczająco. zresztą im wyższe temperatury tym straty większe.
ale ogólnie ciepłej wody jest na 3 dni, wiec poco ganiać za wyższymi temperaturami skoro tą ciężko zużyć.

zatem tak oto sie sprawują oryginalne Solarki - Hewalex-y szt.2 , zbiornik płaszczowy 250 L własnej produkcji , odległość kolektory - zbiornik 20 m. rurka pex-alu-pex 16-stka, ocieplona podwójnym THERMAFLEX-em łącznie 18 mm.całość zalana 25 litrami petrygo, całość pracuje na ciśnieniu - w stanie spoczynku 0,5 bara do 1,8 bara przy temperaturze płynu 70*. zbiornik klimatyzacji jeszcze słabo ocieplony bo 2 cm wełna mineralna z folią aluminiową - docelowo 10 cm wełny mineralnej. ( w sumie będzie 12 cm). Myślę że coś nie tak jest z tym solarem,[link widoczny dla zalogowanych] osiągnięcia to mój jest cieniutki jak polsilwer. Rozglądałem się za pastą termoprzewodzącą i chyba zakupię po to aby między blachę a rurki wcisnąć, może to poprawi sprawność.
Z tych wszystkich wypowiedzi w tym temacie i na kilku innych stronach wywniskowałem, że jak dam blachę alu o grubości 0,5 to odstęp będę mógł mieć większy między rurkami ( dla blachy 0,2 mm odstęp 10mm- dla 0,4mm, odstęp 20mm), a tu się okazuje że to nie tak do końca. Dwa dni temu dorwałem rozległy artykuł w gazecie w której był wykres pokazujący sprawność kolektorka względem [link widoczny dla zalogowanych] i wychodzi że optimum to 12 mm. Czyli dałem d..... ( ja mam 16 mm). Teraz czeka mnie przeróbka kolektorka, bo taniej będzie go przerobić niż dostawić drugi.

w Jednym z pierwszych swoich postów w tym wątku piszesz,że robiłeś próby z kolektorkiem ma wężu ogrodniczym i chyba ,to szło do beczki 200l wypełnionej do połowy.
Z późniejszych postów wynika,że zrobiłeś kolektor z 20 albo 30m rurki miedzianej fi12
Czy ten pierwszy,doświadczalny kolektorek z węży miałeś podpięty kiedyś pod bojler?Czy to było tylko małe jednokrotne doświadczenie?
Pytam ,bo mam krążek 50 m pexal-u fi16
Skoro szło na wężu ogrodniczym i komuś na peszlu (niech sie odezwie jeśli jest na forum-nie pamiętam kto) to na pexy też powinno zadziałać
Wiadomo,że sprawność będzie [link widoczny dla zalogowanych] ,ale może być zamiast 2 m.kw załóżmy 5 lub 6m kw.Zadna grawitacja klimatyzacja tylko pompa z co i nie powinno chyba być problemu.Co o tym myślicie? Bawił sie ktoś tak? tak miałem kolektor zrobiony węża ogrodniczego ale podpięty był tylko do beczki nigdy nie pracował w układzie z bojlerem.
ogólnie nie ma co sie pakować w węże ogrodowe, nie polecam. następna wersja była z miękkiej miedzi fi 12 , łącznie 30 metrów rurki. ( powierzchnia kolektora 4,5 m kw.)
i z tej konstrukcji jestem zadowolony,działa i grzeje pięknie. na Twoim miejscu nie pchał bym sie we wkładanie pexal-u w kolektor. raz że sprawność mała, plastik słabo przewodzi ciepło a w dodatku z warstwa aluminium to jeszcze mniej. w środku kolektora panują znaczne temperatury, poza tym pex o ile dobrze pamiętam nie powinien być wystawiany na działanie promieni UV. lepiej wykorzystać go klimatyzatorem na połączenie kolektor-zbiornik bo tu sprawdza sie znakomicie.
można by sie pokusić o jakieś doświadczenie na małym kolektorku, żeby sprawdzić co sie stanie z pex-em pod szkłem i na pełnym słońcu. ale osobiście bardzo sceptycznie bym do tego podchodził. nie ma to jak przewodności cieplna miedzi, szybko sie nagrzewa i szybko oddaje ciepło. lata praktyki producentów pokazują ze liczy sie głownie miedz, może nie tania ale na pewno sprawdzona.w celu zainstalowania wężownicy miedzianej w hydroforze bez jego ciecia i spawania odkręcamy dwa korki ( na gorze i na dole zbiornika ,zazwyczaj sa 2 calowe) spirale wkładamy albo przez otwór rewizyjny albo przez jeden z otworów po wykręconych korkach .
robimy to tak żeby z góry i z dołu zbiornika wystawał odcinek prostej rurki miedzianej . następnie dobieramy potrzebna nam redukcje stalową ocynkowaną np. 50/15 i wkręcamy w miejsce wykręconych korków .
teraz potrzebna nam jest złączka zaciskowa do [link widoczny dla zalogowanych] zewnętrznym w tym przypadku gwint 15 i zacisk powiedzmy do rurki 12 (taka średnicę ma włożona spirala)
niestety rurka 12 daje sie włożyc w złączkę tylko od strony zacisku a my musimy przełożyć ja od strony gwintu przez całą złączkę wiec rozwiercamy ja tak żeby rurka przeszła (wiercimy od strony gwintu tak żeby nie zmienić wymiaru na zacisku)
Jak juz nam złączka przechodzi wchodzi na rurkę to wkręcamy klimatyzację ja w redukcje stalową a następnie zakładamy pierścionek i nakrętkę i zakręcamy zacisk na rurce . Mamy teraz [link widoczny dla zalogowanych]
na wystających końcach rurki miedzianej możemy zacisnąć lub wlutować zakończenia z gwintem i gotowe . Juz w trakcie budowy mojego kolektorka myślałem o takim rozwiązaniu, lecz było juz za późno:( myślę, że pomysł jest dobry i wydaje się tańszy i efektywny w uzyskiwaniu energii słonecznej niż stosowanie rurek fi 10mm lub większych?
To czarne COŚ na tej rurce to po prostu izolacja jak na kablach elektrycznych jak kolega napisał wystarczy przeciąć i schodzi bez problemu.
Jak będę budował następny kolektor to zastosuje takie rozwiązanie lub drugie zupełnie inne drabinka normalna prosta i rurek stalowych na miedzianej blasze a raczej na listkach blach dla każdej rurki drabinki jeden listek blaszki miedzianej.

Dla rurek 8-10 mm stosuje się system drabinkowy a większych meander za względu na tłumienie przepływu. Ja mam na 15 meander i przepływ jest ok.
Dzisiaj ściągam solka i jeszcze raz robię meander bo jednak odległość klimatyzacji jaką mam między rurkami jest zbyt duża ( 17cm) i zamiast grzać rurki, część absorbera grzeje powietrze wewnątrz. Będczie 10 cm między rurkami i jedna przetłoczona blacha, a nie jak zrobiłem wcześniej z kawałków.
między rurki a absorber pasta aluminiowa dla lepszej przewodności cieplnej ( została mi srebrzanka aluminiowa, gdzie rozwarstwiła się i lakier zrobił się jak galareta. Dodałem wczoraj [link widoczny dla zalogowanych] i rozgniotłem te aluminium na papkę i mam pastę aluminiową. Zastanawiałem się też nad pastą miedzianą, ale zamawiać i czekać, bo w sklepach motoryzacyjnych niema. Pasta miedziana niby lepsza ale... No właśnie sam się kiedyś złapałem na schematycznym myśleniu, przecież dla poprawy styku tylko pasta. Pogrzebałem w informacjach i co pasty nawet te ze srebrem to przewodność cieplna rzedu kilku W(m*K) a elementy które łączymy to setki W(m*K) więc gdzie tu logika. Na pewno jest lepszy kontakt dwóch powierzchni ale znowu potrzeba więcej czasu na transfer ciepła. Może dla małych mocy to wystarcza (kilkadziesiąt W) ale przy większych to trzeba by rozważyć. a mam z blachy aluminiowej klimatyzatora, właśnie skończyłem modernizację.
Blacha jest profilowana pod rurkę , ja mam z 15 zrobiony meander w odstępie teraz 10cm, wcześniej było więcej i zabardzo zadowolony nie byłem. Jako że słońce prawie zaszło a w każdym bądź razie nie grzeje nie jestem w stanie dać odpowiedzi o ile się zwiększył zysk, ale jutro.....

Absorber do rurek mam drutem miedzianym [link widoczny dla zalogowanych] klimatyzację na rurkę- wystarczy. Nitować próbowałem ale nie wyszło to zbyt estetycznie i zarazem niezbyt dobrze ( może nity zrywalne były do d....
Farba teraz jaką pomalowałem to ta do kominków i powiem że inna czerń niż tej co wcześniej użyłem.
Jak będzie jutro świecić to napiszę ile lepiej się sprawuje solek po modernizacji. Forma drewniana, pręt fi 15 oraz gruba deska z góry i młot 15 kg. Gdybym robił to na większą skalę to zrobiłbym prostą maszynę do wyciskania takich profili.
Tak ogólnie to ciężka praca wygiąć tak blachę ręcznie. Jeden arkusz tak powyginać to ok. 1h.
Dla tych co będą wyginać to pręt ma być mniejszy niż rurka docelowa gdyż chodzi o dobre spasowanie. Później rurka wchodzi na wcisk i trzyma się sama- zakleszcza się.

1.Dane z działania po modernizacji:
-o tej porze wcześniej ( godzina 14), 44 st. na kolektorze na 1 biegu pompki bez przydławiania
- teraz 56 stopni też pierwszy bieg pompki bez przydławiania
start z temp. wody w bojlerze taki sam czyli 28 stopni.
Jak widać grzeje lepiej niż wcześniej klimatyzator.
Wieczorkiem napiszę do ilu się nagrzało w bojlerze. Dzisiaj troszkę poszperałem na youtube i znalazłem dość ciekawą konstrukcję i myślę że jest tania i zarazem mniej problemowa niż zabawa z blachami na absorbery, czernienie. Jest tylko mały problem jeżeli chodzi o wykorzystanie bo trzeba umieścić taki solar dokładnie na południe , ale za to jest nieograniczony jeżeli chodzi o np. długość.
Już opisuję: nikt prezydentowi nie przeszkadzal w wykonywaniu konstytucyjnych obowiazkow to po pierwsze– tusk nie mial wplywu na obsade tego lotu i na to co sie dzialo na pokladzie tego samolotu tuz przed ladowaniem–to ze znalazlo sie na pokladzie cale dowodztwo sil zbrojnych RP to wymysl kaczynskiego i on za to odpowiada. zebyscie nie wiem jak glosno krzyczeli zaklamujac fakty nie zalgacie prawdy o tym ze 80% winy za katastrofe ponosza kaczynscy.
jeszcze troche a pisowcy postawia teze ze to tusk kazal ladowac mimo niesprzyjajacych warunkow . teoretycznie klich powinien zabronic dowodcom sil zbrojnych na wspolny lot no ale gdyby tylko sprobowal to zrobic nie trudno zgadnac jakie pieklo rozpetalby kaczynski z rydzykiem- wina tuska polega wiec na tym ze w obawie przed awantura odpuszczal kaczynskim zeby tylko siedzieli cicho.. tak bylo po awanturze o samolot do brukseli,, piloci zas dostali za swoje podczas incydentu gruzinskiego—nie chcieli byc ciagani do prokuratury i oskarzani o tchorzostwo wiec probowali ladowac zeby tylko pan prezydent jak ty to mowisz mogl wykonac swoj obowiazek konstytucyjny/ czytaj dokonac lansu przed wyborami bo zauwazyc trzeba ze rok wczesniej go tam nie bylo.
1. kupujemy rurę PCV 110 np. 3m
2. tniemy na 3 równe części wzdłuż
3.Kupujemy folię lustrzaną za grosze
4. oklejamy rurę w środku
5. z np. plexi wycinamy krążki na fi wewnętrzna rury i wycinamy w połowie promienia otwór na rurę miedzianą
6. przyklejamy krążki
7. łączymy rurę PCV tak jak nam wygodniej, np. w 9 metrową jedną rurę lub 3 po 3 m lub każda dowolna konfiguracja
8. wkładamy rurę miedzianą pomalowaną farbą czarną
9. zaklejamy od góry szkłem lub pleksą klimatyzację
10. układamy dokładnie wschód- zachód na płasko w okresie letnim lub pod lekkim kontem ma wiesnę i jesień
Po wyliczeniu wstępnych kosztów (całość w obudowie 1000x2000-ok 420pln) to jest o wiele taniej niż budowa płaskiego kolektora i napewno absorber jest miedziany.

Gdybym miał możliwość ustawienia wschód-zachód to bym się nie zastanawiał. Nawet można coś takiego wsadzić w obudowę standard czyli 1000x2000 jak ktoś woli.
Co o takim rozwiązaniu myślicie?
Do postu hamerga ,otóż protoplasta mojego kolektora wyglądał dokładnie jak opisujesz; rury PCV fi 50 mm przecięte na pół i wyklejone folią aluminiową.Centrycznie klimatyzacja w środku rurka miedziana z płynem i całość przykryta szybą.Jak to się zachowywało, przy temperaturze rury PCV straciły swój kształt,chociaż były mocowane co 60 cm w półkolistym siedlisku i to co najważniejsze nie skupiały już odbicia na rurce CU.W wykonaniu domowym tu musiała by być idealnie wyprofilowana blacha(najlepiej nierdzewna) ,[link widoczny dla zalogowanych]trudna sprawa domowym sposobem. Bardzo możliwe, że się wygły, ale patrząc na pracę mojego solka po modernizacji, bardzo mała ilość ciepła jest emitowana wewnątrz skrzynki. Wcześniej Termometr wskazywał 65st, a woda w rurkach miała 50, teraz jest 45 w skrzynce z w rurkach 60 st. więc temperatura zależy od tego jak szybko odbierzemy ciepło z absorbera. Przykład: kładziemy blachę miedzianą pomalowaną na czarno na wodzie i napewno się nie nagrzeje już tak szybko bo cała energia trafiająca na blachę wyemitowana zostaje do wody. Czyli wystarczy dobrać taki [link widoczny dla zalogowanych] w rurkach aby jego temperatura niebyła zbyt wysoka, a poza tym folia lustrzana w pełni zabezpieczy PCV przed nagrzaniem wewnątrz. Opis jest we wcześniejszych postach, ale jeszcze raz napiszę:
1. absorber Aluminium- blacha gięta pod rurki
2. rurki twarda miedź fi 15
3. odstęp między rurkami 100mm-18 rzędów
4. farba do kominków czarny mat- cieniusieńka warstewka
5. meander
6. bojler 80L z wężownicą U poziomy
7. długość przewodów 10m w jedną stronę ( wąż ogrodowy izolowany pianką)
8. sterownik różnicowy
9. pompa z centralnego
10. praca od 12- zachodu słońca
11. szyba budowlana 4mm
12. izolacja 50mm wełna
13. kąt pochylenia 45 st.

Osiągi to przy pełnym nasłonecznieniu to góra bojlera około 55st, środek 38, dół 32 (przy braku poboru), mierzone czujnikiem elektronicznym, temp. początkowa 28 st.
Dodam, że temp.40 stopni na solku i po 10 min temp 68-70. Objętość solka nieznana bo nieliczyłem i niesprawdzałem.
w stosunku do poprzedniego rozwiązania :dużo [link widoczny dla zalogowanych] klimatyzacji powietrza wewnątrz solka-nie parzy szyba. Inna farba ,wcześniej zwykły spray czarnej matowej farby, odległości ok 160-180mm między rurkami.
dołączam rysunek instalacji bez ustawionych zaworów dla poszczególnych sposobów podgrzewania wody.Wybierz profesjonalistów. Nasza firma działa na rynku od 7 lat, a nasi pracownicy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie w branży. Dzięki najwyższej jakości obsługi i zadowolonym Klientom, stale [link widoczny dla zalogowanych] się oferując Ci jeszcze więcej możliwości.

Znakiem firmowym firmy jest zadowolony i profesjonalnie obsłużony Klient. Naszych Klientów otaczamy fachową opieką, pomagając im w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem i zakupem urządzeń do [link widoczny dla zalogowanych]. Czujemy się zobowiązani wobec naszego Klienta, aby był zadowolony z całości naszych usług – zarówno z doradztwa, wykonawstwa, jak i działania samych instalacji klimatyzacji.Jakie biuro i pod jakim nadzorem organizuje podróż Prezydenta? Nie przypadkiem BOR po pieczą Tuska? O stenogramach i całokształcie nieprawidłowości doprowadzającej do tragedii a potem ją gmatwając, radzę poczytać w „Białej Księdze” autorstwa Zespołu Parlamentarnego. A może POlitbiuro ma już jakąś notkę o … niepodporządkowaniu się Kaczyńskiego procedurom BOR a co za tym idzie Tuska? A co, już rosyjska wersja wchłonięta przez PO o szarpaniu generała przy manetkach i o wykrzykiwaniu przez Kaczyńskiego z tyłu samolotu o lądowaniu już sie zdeaktualizowała pod ciężarem kłamstw? Cytując „a na kilka minut przed katastrofą są zapisane słowa nie ma jeszcze decyzji prezydenta co będziemy robili”, zacytuj autorów wypowiedzi, podaj ich czas i miejsce, w minutach i sekundach a nie bij pianę.
Wiedza i technologia klimatyzacyjna
Podążamy za pojawiającymi się nowinkami technicznymi i stosujemy je w [link widoczny dla zalogowanych]. Nasi monterzy oprócz wieloletniego doświadczenia w branży klimatyzacji, budownictwie i wysokich kwalifikacji – cały czas uczestniczą w wielu szkoleniach, aby lepiej wypełniać postawione przed nimi zadania.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
jacko
Amator


Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

„Temat obchodów 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej poruszono 8.12.2009 r. na spotkaniu Podsekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta RP z Ambasadorem Federacji Rosyjskiej w RP. Zasygnalizowano wówczas możliwość wizyty Prezydenta RP w Katyniu. (…)
Kolejne spotkanie odbyło się 19.01.2010 r. (…) Przedstawiciel Kancelarii Prezesa RM przekazał informację, że Prezes RM potwierdził wstępnie swój udział w oficjalnych państwowych uroczystościach w Katyniu oraz zaakceptował 10.04. jako datę głównej ceremonii. (…)
W dniu 27.01.2010 r. Kancelaria Prezydenta RP powiadomiła MSZ o planowanym udziale Prezydenta RP w obchodach w kwietniu w Katyniu. Kopia pisma została przesłana do DW MSZ, Ambasady RP w Moskwie i Współprzewodniczącego Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych oraz, za pośrednictwem DW MSZ, do pozostałych uczestników spotkania w dniu
19.01.2010 r. (…)
W związku z planowaną wizytą Prezydenta RP w Katyniu, Podsekretarz Stanu
w Kancelarii Prezydenta RP 16.03.2010 r. powiadomił MSZ, że zamierza w dniach 18-19.03.2010 r. udać się na konsultacje do Moskwy w celu omówienia szczegółów tych uroczystości. Wyjazd nie doszedł do skutku w związku z zaplanowaną już wizytą delegacji z Kancelarii Prezesa RM i MSZ przygotowującej w dniach 17-18.03.2010 r. wizytę Prezesa RM w dniu 7.04.2010 r. oraz przyjazdem grupy przygotowawczej w kolejnym tygodniu.
Ambasada RP w Moskwie zaproponowała przesunięcie terminu.”
Itd., itd.
to wszystko nie ma znaczenia z chwilą kiedy premier Putin zaprosił naszego premiera pan prezydent powinien dyskretnie się wycofać bo polską racją stanu było aby tam stanął „Car” Rosji a nasi przedstawiciele byli mniej ważni bo dla polaków Katyń nie stanowi problemu stanowi natomiast problem dla rosjan i części państw świata a wizyta Putina niewątpilie przybliżała nas do tego sukcesu a podróz chociażby najliczniejsz grupy polskich przedstawicieli nas do tego nie przybliżała więc bezwzględnie prezydent powinien zrezygnować z lotu i polecieć na zaproszenie już otrzymane od prezydenta Miedwiediewa na urozystości 9 maja i wtedy wygrała by Polska a tak tragedia
2. Zabieranie gości na pokład samolotu w czasie podobnych wizyt (zob. skład delegacji Prezydenta Kwaśniewskiego w czasie uroczystości 60-tej rocznicy bitwy pod Monte Cassino w 2004r.) było utartą praktyką, wręcz wymaganą grzecznością. Tutaj o zabranie na pokład samolotu posłów i senatorów wystąpił osobiście Marszałek Sejmu – B. Komorowski (stanęło na 12-tu osobach, po troje z każdego klubu).


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
klimatyzatory i klimatyzacja
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu