Forum *KLAN HoC>>> Strona Główna


*KLAN HoC>>>
Klan HoC >>> Quake III Arena
Odpowiedz do tematu
separatory
jacko
Amator


Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

utęsknieniem czekam na informację z Krakowa:”Poseł Platformy Obywatelskiej Katarzyna Matusik -Lipiec zrezygnowała z mandatu posła i wszystkich płynących stąd apanaży zostawiając sobie tylko zaszczytną i opłacaną 300 zł dietą funkcję radnej w Dzielnicy IV Biały Prądnik” następuje w komorze separacji i uzyskuje się dzięki wykorzystaniu zjawiska flotacji i sedymentacji poprzez skierowanie poziomego przepływu wód przez sekcje lamelowe, Często stosowanym typem [link widoczny dla zalogowanych] separatora jest separator koalescencyjny z tzw." wkładem gąbkowym" wykonanym z tworzywa olejowfilowego. Podobnie jak we wcześniej przedstawionych typach separatorów oczyszczanie ścieków następuje przez wykorzystanie zjawiska [link widoczny dla zalogowanych] sedymentacji i flotacji. Te dwa procesy wspomagane są koalescencją która zachodzi podczas przepływu ścieków przez wkład wykonany ze specjalnego materiału na powierzchni której małe [link widoczny dla zalogowanych] krople olejowe tworzą większe skupiska i flotują ku powierzchni ścieków. W separatorze tej konstrukcji ważnym elementem jest pływak zamykający odpływ z urządzenia gdy objętość zgromadzonych cieczy lekkich osiągnie maksymalną wartość.
Separatory koalescencyjne przeznaczone są do oddzielania i zatrzymywania substancji [link widoczny dla zalogowanych]
ropopochodnych zawartych w ściekach odprowadzanych do odbiornika. Urządzenia tego typu znajdują zastosowanie przy oczyszczaniu wód opadowych pochodzących z parkingów, składów magazynowych i terenów stacji paliw oraz wód technologicznych pochodzących z warsztatów [link widoczny dla zalogowanych] samochodowych, myjni ręcznych oraz automatycznych. są przeznaczone do oczyszczania ścieków pochodzących z dużych zlewni miejskich w ilości od 125 l/s do 300 l/s zbudowanymi w oparciu o cztery, monolityczne zbiorniki żelbetowe dostosowane do zabudowy bezpośrednio pod drogami. Zbiorniki tworzące układ to separator, osadnik, studnia rozdziałowa oraz studnia zbiorcza do poboru próbek [link widoczny dla zalogowanych]. Nadmiar ścieków doprowadzonych do układu jest upuszczany kanałem przelewowym (by-passem).
Zasada działania
Zasada działania separatorów koalescencyjnych oparta jest na zjawisku sedymentacji i flotacji. Procesy te wspomagane są zjawiskiem koalescencji - łączenia drobnych kropel oleju w większe. Zaolejone ścieki oczyszczane są w procesie dwustopniowym. Pierwszy stopień stanowi osadnik, w którym następuje wstępne oddzielenie części stałych oraz zawiesiny. Dopływające ścieki często [link widoczny dla zalogowanych] charakteryzują się przepływem turbulentnym, który zredukowany może zostać w osadniku wstępnym. Kolejnym etapem oczyszczania ścieków jest separator koalescencyjny, gdzie następuje oddzielenie i zatrzymanie substancji ropopochodnych. Odseparowane cząstki olejów flotują ku powierzchni tworząc warstwę substancji ropopochodnych, a oczyszczone ścieki odprowadzane są do kanalizacji poprzez zasyfonowany odpływ. Separatory koalescencyjne zaopatrzone są w samoczynne zamknięcie odpływu opadające się przy osiągnięciu granicznej warstwy "filmu" olejowego w separatorze. Separator tłuszczu są urządzeniami przeznaczonymi do [link widoczny dla zalogowanych] usuwania ze ścieków technologicznych zawartych w nich olejów i tłuszczów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz zawiesin przed ich wprowadzeniem do kanalizacji lub innego odbiornika. Separator koalescencyjny są urządzeniami przeznaczonymi do podczyszczania wód deszczowych, roztopowych oraz ścieków technologicznych, z obiektów narażonych na niebezpieczeństwo skażenia terenu substancjami ropopochodnymi takie jak: stacje paliw, parkingi, płyty lotnisk, magazyny przeładunkowe paliw, myjnie samochodowe, warsztaty i serwisy samochodowe, zakłady energetyczne.
Budowa
Konstrukcję separatora stanowi [link widoczny dla zalogowanych] monolityczny, żelbetowy zbiornik o przekroju kołowym lub prostokątnym, z otworami do podłączenia rur. Wysokość zbiornika regulowana jest poprzez nadstawki. Separatory koalescencyjne występują jako niezależne lub zintegrowane z osadnikiem. Otwory do Spontaniczne wybuchy entuzjazmu … starszym czytelnikom zapewne kojarzy się to ze spontanicznymi wiecami „poparcia” dla „Przewodniej Siły Narodu”. No cóż, Wydział Propagandy przy Komitecie Centralnym Partii Oszustów kopiuje metody PZPR.
Lecz ta cała heca to nic śmiesznego! To jest rzeczywistość, polska dzisiejsza rzeczywistość! Mamy kolejny komunistyczny rząd, komunistyczne “akcje”, komunistyczne metody niszczenia opozycji oraz bierne społeczeństwo.podłączenia rur wyposażone są w przejścia szczelne lub uszczelki, zapewniające szczelne i elastyczne podłączenie przewodów. We wnętrzu urządzenia znajduje się układ filtrujący [link widoczny dla zalogowanych] wykonany ze stali nierdzewnej z filtrami koalescencyjnymi. Separatory wyposażone są w pływak, który po osiągnięciu maksymalnego poziomu substancji ropopochodnych odcina odpływ ścieków do kanalizacji, uniemożliwiając w ten sposób skażenie odbiornika Wszystkie urządzenia wchodzące w skład układu są urządzeniami atestowanymi, którym zostały nadane Aprobaty Techniczne Instytutu Ochrony Środowiska w Warszawie. Rzędna kanału wlotowego [link widoczny dla zalogowanych] do układu może być dowolna a zagłębienie urządzeń w gruncie dostosowujemy poprzez nadbudowę odpowiednimi pierścieniami regulacyjnymi..
Montaż
W przypadku posadowienia separatora na gruntach nośnych nie przewiduje się wykonania specjalnego fundamentu - w przygotowanym wykopie należy wykonać [link widoczny dla zalogowanych] fundament np. z betonu B 10 o grubości ok. 10 cm. Podbudowa ta musi spełniać warunki statyczne, powinna być wypoziomowana oraz większa od podstawy zbiornika o 20 cm. Między zbiornikiem a fundamentem powinna znajdować się 5 cm warstwa piasku. są urządzeniami przeznaczonymi do oczyszczania ścieków w ilości od 3 l/s do 15 l/s [link widoczny dla zalogowanych] zbudowanymi w oparciu o dwukomorowe, monolityczne zbiorniki [link widoczny dla zalogowanych] żelbetowe dostosowane do zabudowy bezpośrednio pod drogami. Zbiorniki separatorów podzielone są przegrodą na osadnik i separator.
Separatory są urządzeniami atestowanymi, którym została nadana Aprobata Techniczna Instytutu Ochrony Środowiska nr AT/2004-08. Rzędna [link widoczny dla zalogowanych] kanału wlotowego do separatora może być dowolna a zagłębienie urządzenia w gruncie dostosowujemy poprzez nadbudowę odpowiednimi pierścieniami regulacyjnymi.
Nie dziwi mnie wyrok w sprawie Gazety Polskiej. Osobiście miałem podobną sytuację w Krakowie. Nie pozwoliłem na to, aby pani sędzina mną poniewierała (zachowywała sie jak przekupka na bazarze), wobec tego przegrałem sprawę. Pani sędzina nie odnosiła się wogóle do moich wniosków, a jedyny dowód – wyrok sądu – potraktowała tak, że zmieniła diametralnie jego treść w uzasadnieniu swojego wyroku. Uczeń sredniej szkoły zrozumiałby napewno treść dowodu – pani sędzia (przypadkowo) nie. W tejże sprawie, na moje pisma odnośnie jawnego łamania przez p. sędzinę Kodeksu Postępowania Cywilnego, Pani Prezes dała mi do zrozumienia, że sędzina może robić co chce. Odwołaniesię do sądu wyższej instancji nic oczywiście nie dało, ja przedstawiałem dowody, a pan sędzia mówił o czym innym. Nadmieniam, że pani sędzia wielokrotnie nalegała, abym zatrudnił adwokata (opłata adwokata przewyższałaby wielokrotnie wartość osądzanej rzeczy).
Podczas użytkowania separatora należy dokonywać regularnych przeglądów, których częstotliwość określana jest doświadczalnie na podstawie ilości [link widoczny dla zalogowanych] i rodzaju doprowadzanych ścieków. Zgromadzone w separatorze zanieczyszczenia należą do grupy odpadów niebezpiecznych, dlatego też ich usunięcie należy powierzyć koncesjonowanej firmie. Podczas opróżniania z separatora nieczystości należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne oczyszczenie wkładu koalescencyjnego oraz przepłukanie pływaków zamknięcia odpływu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
jacko
Amator


Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

„Kultura … . Kultura u większości z was polega na opluwaniu, naigrywaniu i wyśmiewaniu się z ludzi, którzy wybrani zostali w demokratycznych wyborach. Buty prezydenta, kot premiera, nazwisko … naprawdę nie można normalnie rozmawiać? Pokażcie, jacy wy jesteście piękni, wy szpetni, małostkowi ludzie, którym się wydaje, ze pozjadali wszystkie rozumy świata. Wymaga się dla siebie szacunku, co? Ale o szacunku dla innych, to już nie ma mowy? A fuuuj … . ”
Nie wzbudzaj sie niepotrzebnie, Ewo. Dlaczego bowiem mielibysmy szanowac kogos, kto nas nie szanuje? Kaczynscy regularnie obrazaja i lza ludzi, ktorzy nie zgadzaja sie z pisowska polityka. Jezeli raz w tygodniu ktorys z braci (albo ich najblizsi wspolpracownicy) nie bluzgnie grubiansko na czlowieka lub grupy ludzi, ktorzy mieli niefarta czyms im sie narazic – najczesciej brakiem uwielbienia – tydzien stracony i nadkwasota u obu panow gotowa. Do repertuaru numerów cyrkowych dodałbym coś, co wydaje się przeoczeniem, albo potwierdzeniem faktu, że horyzont czasowy, w którym swobodnie poruszają się ludzie z tak zwanych „newsroomów” wynosi najwyżej 48 godzin; co było wcześniej, nie istnieje. Otóż padły słowa, chyba z natchnionych ust jakiegoś członka PiSu, że dla jednej jedynej pani Gronkiewicz -Waltz nie będzie się zmieniać ustawy, to absurd, śmieszność, coś , co się może zrodzić tylko w niedowarzonej głowie. Jakoś nikt nie przypomniał ani [link widoczny dla zalogowanych] ani chociażby Platforma Obywatelska (to budynie), że w sprawie pana komisarza Kochalskiego (potem podmienionego na pana komisarza Marcinkiewicza) ustawę jednak zmieniano.
Łączę ukłony
W kraju, którego prezydent mówi: „Chrześcijański, czy katolicki system wartości jest jedynym powszechnie przyjętym systemem wartości w naszym kraju i on nie ma alternatywy” przeznaczenie 40 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej już nie dziwi, to jedynie smutna konsekwencja rządów IV RP. W naszym kraju prawo jest stosowane bardzo [link widoczny dla zalogowanych]w stosunku do samorządowców, którzy spóźnili się z [link widoczny dla zalogowanych] majątkowymi (BTW: czy TK nie mógłby stwierdzić niezgodności tej ustawy z konstytucją, skoro za błędy samorządowców płaci w bezsensowny sposób i niewspółmierny do popełnionej winy społeczeństwo). Ci sami [link widoczny dla zalogowanych] są natomiast bardzo wyrozumiali, jeśli chodzi o naruszanie zakazu finansowania [link widoczny dla zalogowanych] przez państwo budowy kościołów. Na pewno Pan nie pozwoli, zacznę więc sam [link widoczny dla zalogowanych] jako słuszny wirus na stronie, która jest jawną (niestety) trybuną działania układu, agentów, łżeelit i innych wykształciuchów.
Zacznijmy od typowego pytania. Kto za tym stoi?
Już pierwsze słowa mojego mail’a są odpowiedzią na to retoryczne pytanie, przejdźmy więc do następnego.
Komu to służy? Tutaj [link widoczny dla zalogowanych] jest równie łatwa.
Oczywiście nie służy to imperialistom amerykańskim i innym, którzy podstępnie usiłowali zaciągnąć nas do Davos, narażając tanie państwo na krociowe [link widoczny dla zalogowanych] na dyrdymały, a nie na Świątynię, służy to nędznym resztkom dawnego ustroju, które usiłują zdyskredytować nasze wspaniałe [link widoczny dla zalogowanych] w dziedzinie państwa prawa i sprawiedliwości.
Prawo zawsze winno działać w interesie społeczeństwa, jak to się stało z specustawą warszawską, dzięki której stolica otrzymała najlepszego komisarza w swoich powojennych dziejach.Przyznaję z bólem (od bicia się w piersi), że jakże łatwo oderwać się w Diasporze od polskich realiów. Rycerze Gedeona, Księga Sędziów, Madianici – my nie studiujemy takiej literatury. Ale chyba [link widoczny dla zalogowanych] o co idzie. [link widoczny dla zalogowanych] to tak: mimo naszych najliberalniejszych preferencji, aby Polska rosła prywatyzacją i obcym kapitałem, to jednak rozliczenie przeszłości jest zadaniem pierwszorzędnym i pierwszoplanowym. Tyle że jakie rozliczenie? Jakaż [link widoczny dla zalogowanych], na jakich zasadach obcy kapitał, takowoż zastanowić się warto jak rozliczyć polską przeszłość. Byłbym za tym, aby rozliczyć ją dogłębnie, czyli nie stawiać pod pręgierzem ludzi, nie chłostać wybranych na łapu capu, albo nawet – z pomocą boską – prawdziwie sprawiedliwie, a raczej wyprzeć się metod z przeszłości, zapomnieć o możliwości ich stosowania, wykorzenić mentalne do nich przywiązanie. To byłoby rozliczenie, nie szwoleżerskie – szwadrony Gedeona tu, szwadrony Ojca Dyrektora tam, szwadrony Dobrego Wujaszka Premiera wszedzie indziej – lecz byłoby to rozliczenie pokojowe, socjaldemokratyczno-konserwatywno-feministyczno-librealno-chadeckie.
Działalność podejrzanych blogerów, sterowanych przez określone wrogie siły nie przeszkodzi w dalszych sukcesach, świadczą o tym osiągnięcia
komisji kierowanej przez wybitnego [link widoczny dla zalogowanych] od wojskowego wywiadu i kontrwywiadu.
Najwyższy czas, by „dziennikarze” po czterdziestce idąc za przykładem pewnego przestępcy giełdowego, zaszyli się w Puszczy Białowieskiej i tam
odziani w skórę żubra, żywiąc się korzonkami pokutowali w ciszy (medialnej) za grzechy [link widoczny dla zalogowanych].
Pan ani słowem się nie zająknął o ofiarnej [link widoczny dla zalogowanych] Pana Premiera,
który nie szczędząc sił i lewej ręki czuwa nad pomyślnością solidarnego społeczeństwa.
Tyle na początek [link widoczny dla zalogowanych] wirusowej.
Tylko zasady etyki dziennikarskiej wzorowane na redaktorach „Wprost”, zresztą szykanowanych przez sądy o określonym pochodzeniu i wrodzone dobre maniery pozwalają mi na zakończenie Jestem zdziwiony skąpstwem naszych parlamentarzystów. Przeznaczyli na [link widoczny dla zalogowanych] pychy i megalomanii „tylko” 40 mln złotych. Toż to skandal i afera. Natychmiast należy dokonać nowelizacji budżetu i zabrać i zabrać emerytom kolejne 40 mln. Emerytom są te[link widoczny dla zalogowanych] kompletnie niepotrzebne.
Co do spotkania w Davos. Panie Danielu a o czym dwa nasze kartofle nie znający [link widoczny dla zalogowanych] mogli by tam rozmawiać? O Wielgusie, o „porażających” danych dotyczących WSI, o radyjku pewnego klechy
sączącym nienawiść, faszyzującej partii [link widoczny dla zalogowanych] czy o temperamentach buhajów członków koalicjanta drugiego. Nie, nikt w Davos tego by nie słuchał bo spotkanie dotyczy przede wszystkim przyszłości naszego świata. Na taką rozmowę trzeba jednak inteligencji, intelektu, wiedzy i oczytania a nie rozumku małycheśli chodzi o panią Hanne Grokiewicz-Waltz, to w mej opinii tylko ona jest główną winowajczynią tego zamieszania. Wyszukiwanie notatek jej urzędnika jakoby świadomie zostali „wpuszczeni w maliny” przez urzędnika Wojewody, po tym jak inne tłumaczenia nie chwytały (mąż nie tu prowadzi działalność itp.) jest dosłownie dziecinadą nie licującą z jej wysokim urzędem. Nie chcę już komentować wypowiedzi Premiera o tym że zostało złamane [link widoczny dla zalogowanych], bo kolejny raz się kompromituje, jako że tylko sąd jest władny decydować o tym (w państwie prawa). „Pokażcie, jacy wy jesteście piękni, wy szpetni, małostkowi ludzie,…. ” Wybacz , ale nie możemy tego zrobić. Oczekujesz od nas rzeczy głeboko niemoralnej. Jeśli jesteśmy szpetni to pokazywanie, że jestesmy piękni byłoby oszustwem! Zadziwia mnie jak osoba o twojej wrażliwości może nas namawiać do kłamstwa i skazywać na potępienie. Na marginesie dodam, że naigrywanie się z kota pana premiera uważam za naganne. Ja kotu Alikowi życze jak najlepiej i chciałbym, żeby Alik wrócił jak najszybciej na stare śmieci bo tam czuje sie znacznie lepiej niż w rządowych apartamentach.
Natomiast już zupełnie krew mnie zalewa, gdy za tego typu zabawy muszę płacić ja jako podatnik, a nie osoby które wywołują te spektakle. Jeszcze raz nasi kochani posłowie (wszystkich opcji), pokazali że w zakresie stanowienia prawa, zdolni są jedynie do [link widoczny dla zalogowanych] nonsensownych bubli.
Najkuteczniejszym, a jednocześnie najprostszym sposobem dyscyplinowania wykonawstwa porządkowych obowiązków jest odpowiedzialność finansowa tych którzy do czegoś są zobowiązani. Nie negując potrzeby składania oświadczeń majątkowych, ustawa winna przewidywać najpierw karanie finansowe (dowolnie wysokie) za każdy dzień zwłoki, by dopiero po określonym czasie sięgać do sankcji pozbawiania mandatów. Gdyby Pani HGW wiedziała, że za dwa dni spóźnienia z [link widoczny dla zalogowanych] straci np. 20% należnych jej poborów, to jestem przekonany, że oświadczenie to byłoby złożone na wiele dni przed terminem i nie wysyłała by swych urzędników z głupimi pytaniami do Wojewody. Władza tandemu rodzinnego /Prezydent i Premier/ to śmieszny ewenement na skalę swiatową mimo poparcia PiSu tylko przez 10% spłeczeństwa. Obecna Polska kisi się w przeszłośći i nie stawiamy na strategię przyszłości i godne miejsce Polski w świecie. Np. gospodarką światową kieruje 60 tys korporacji transnarodowych i 700 tys ich córek. Największa korporacja to 25-te państwo. Tandem z grupą poddanych polskich konserwatystów rzucza kotwicę w przeszłość – to nie jest droga dla Polski. Np. przyrost PKB w Chinach oceniany jest na 18,5% oficjalnie 10,5%.
Szanuję osoby wierzące , ale laicyzacja to nieuchronny proces szczególnie w państwach rozwiniętych. Młodzi i zdolni opuszczają okręt ” Ojczyzna” , ponieważ min. wydatki na postęp technlogiczny jest znikomy /0,4% – 0,5%/ i chyba już nie wrócą.
40 mln PLN to np : cztery tysiące stypediów naukowych po 10 tys PLN , dla mnie niewyobrażalne, ale prawdziwe.
Nawiasem mówiąc powyższa wypowiedź L. Kaczyńskiego przeszła przez media niezauważona, a szkoda, gdyż wiele mówi o „poszanowaniu” [link widoczny dla zalogowanych] przez najwyższą głowę w państwie. W ten sposób prezydent nawet nie ukrywa, że chce być prezydentem [link widoczny dla zalogowanych] tych Polaków, którzy wyznają jeden określony system wartości. A co mają zrobić pozostali obywatele?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
separatory
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu